Comunicate de presa
Acțiuni recuperare creanțe 05 - 09.05.2014
SC VITAL SA continuă activitățile de recuperare a creanțelor de la abonații cu restanțe la plata facturilor. În perioada 05-09.05.2014 vor fi derulate mai multe astfel de acțiuni la abonații din Baia Mare.
Astfel, după ce inițial au fost somați pentru achitarea facturilor restante, mai multe categorii de utilizatori din municipiul Baia Mare vor rămâne fără apă la robinete. Este vorba despre persoanele fizice care locuiesc la case și despre agenții economici din municipiu care au restanțe neachitate din luna februarie a.c. Această măsură, este luată în conformitate cu legislația existentă în domeniu (Legea 51/2006 și Legea 241/2006) privind sistarea apei potabile.
Amintim că, în cazul în care abonații vor fi debranșați de la rețea, rebranșarea se va efectua după achitarea la zi a facturilor restante, precum și a taxei de rebranșare, în valoare de 41 de lei pentru persoane fizice și 125 de lei pentru persoane juridice. În conformitate cu art. 4.16 din Contractul de furnizare/prestare a serviciului de alimentare cu apă și de canalizare, ”reluarea serviciului se va face în termen de maximum 5 zile lucrătoare de la efectuarea plății.”
DE ZIUA MEDIULUI Societatea VITAL a organizat o campanie de colectare selectivă a deșeurilor electrice și electronice
Acțiunea a implicat doar participanți din rândul angajațiilor societății VITAL S.A. și a fost organizată la sediul central din Baia Mare, str. Gheorghe Șincai nr. 21.
08 Iun 2026 Citește mai multMM-CL-06 Modernizarea rețelelor de apă și de canalizare pe strada Barbu Ștefănescu Delavrancea din municipiul Baia Mare
Contractul include reabilitarea rețelei de distribuție a apei potabile, modernizarea sistemului de canalizare și montarea unor contoare inteligente de ultimă generație.
26 Mai 2026 Citește mai mult
Plată factură online
Contracte online
Acte contract
Tarife apă și canalizare
Tur virtual stație tratare apă
Întreruperi furnizare apă
Media


